Başkan Kara’nın 7 Ocak Kurtuluş Günü Konuşma Metni

kadir kara

SAYIN VALİM

SAYIN MİLLETVEKİLLERİM

SAYIN GARNİZON KOMUTANIM

SAYIN CUMHURİYET BAŞSAVCIM

SAYIN BARO BAŞKANIM

SAYIN REKTÖRÜM

SAYIN ADALET KOMİSYONU BAŞKANIM

İL JANDARMA ALAY KOMUTANIM

İL EMNİYET MÜDÜRÜM

İL GENEL MECLİS BAŞKANIM VE ÜYELERİ

KIYMETLİ İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKANLARI

SİYASİ PARTİLERİMİZİN DEĞERLİ İL BAŞKANLARI VE YÖNETİCİLERİ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZIN DEĞERLİ TEMSİLCİLERİ

SEVGİLİ MAHALLE MUHTARLARIMIZ

ÇEVRE İL VE İLÇELERDEN GELEN KUVVA-İ MİLLİYECİLER, MUHARİP GAZİLER

OSMANİYE’NİN YİĞİT İNSANLARI, DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM

GELECEĞİMİZİN UMUDU SEVGİLİ GENÇLER, SEVGİLİ ÇOCUKLAR

KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI

Değerli Hemşehrilerim,

Saygıdeğer Misafirler

Osmaniye’nin kurtuluşunun 95. Yılını kutlama, anma törenlerine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bu Mukaddes Günde, Bizlere Bu Bayrağın Altında Hür Bir Şekilde Yaşama İmkânını Sağlayan Ve Bu Uğurda Canlarını Hiçe Sayan Vatan Evlatlarının Aziz Hatıraları Önünde Saygıyla Eğiliyorum.

7 Ocak,  Aziz Şehitlerimizin Kanları İle Yazdığı Türk Kurtuluş Savaşının Destanları Aşan İfadesidir…

Geçen yılki törenlerde 95. Yılı çok daha coşkulu, çok daha şenlikli, çok daha kalabalık kutlayalım diye karar vermiştik ancak hepinizin malumu olduğu üzere 2016 yılı milletimiz için acılar ve kayıplarla dolu bir yıl oldu. İçeriden ve dışarıdan millet düşmanları el ele verdiler, her türlü melaneti yapmaktan geri durmadılar. Asker, polis, sivil, kadın, yaşlı, çocuk ayırmadan, Allah yarattı demeden yüzlerce, binlerce vatandaşımıza gencecik yavrularımıza kıydılar, demokrasimize saldırdılar.

Değerli Hemşehrilerim,

Ülkemizde her gün acıların yaşandığı, evlere ateş düştüğü, ülkemizin düşmanları tarafından dört bir yandan yıkıma sürüklenmek istendiği şu günlerde, kurtuluş bayramımızı daha mütevazi ve sakin planladık. Bunu kayıplarımızın, şehitlerimizin aziz hatırasına bir saygı nişanesi olarak sunmanın daha anlamlı olacağını düşündük.

Ancak, tam “2016 bitti şükür, yeni bir yıl 2017 başladı” derken İstanbul’daki elim katliam yine yüreklerimizi yakmış, bizleri derinden etkilemiştir. Terörün acımasız, ahlaksız yüzü bizleri bir kez daha acılara gömmüştür. Şunu hepimiz çok iyi bilmeliyiz, milletimiz eşine az rastlanır bir husumet kapanı ile karşı karşıyadır. Misak-ı Milli sınırlarımız ile milli birliğimiz ve bekamız tehdit altındadır ve bu tehdit hiç olmadığı kadar yakındır.

 Kimse ama hiç kimse umutsuzluğa kapılacağımızı, üzüntümüzle bu vatandan vazgeçeceğimizi aklından bile geçirmesin. Bu vatanın her metrekaresine kendimizi feda etmekten bir adım geri durmayız. Milletimizin sinesinde Kurtuluş Günü olan 7 Ocak 1922’nin direniş ruhundan bir gram eksilmemiştir. Atalarımızın o zaman ki işgalcilere duydukları öfkenin benzerini, bizde bugünkü terör odaklarına ve teröristlere duymaktayız. Türk’ün öfkesinin sonuçlarına katlanmanın zor olduğunu geçmişte olduğu gibi bugünde bütün dünya bilir.

Mücadele gücümüz, azim ve kararlılığımız bir nebze olsun değişmemiş aksine artmıştır. Atalarımızın kanları ile sulanan bu aziz vatanla ilgili emelleri olan dahili ve harici düşmanlar bilsinler ki, Kurtuluş Savaşı’nda hangi tokadı yedilerse 15 Temmuz 2016’da hangi şamarı yedilerse ne yaparlarsa yapsınlar döktükleri kan gölünde boğulup yok olup gideceklerdir.

Birilerinin Taşeronluğunu Yapanlar İyi Bilmelidir Ki, Milletimizin Mayası Tanrı Dağlarında Yoğrulmuş, Hira Dağında Pişirilmiş Ve Anadolu’da Yek Bir Vücut Olmuştur. Bin Yılı Aşan Kardeşliğimiz Ay Yıldızlı Bayrağımızın Altında Perçinlenmiştir.

95 yıl önce bağımsızlığa olan tutkusunu gösteren Türk milleti, en son 15 Temmuz’da yine vatan hainlerinin önüne çıkıp onları durdurarak bir kere daha göstermiştir. Bundan sonra da göstermeye hazır ve nazırdır.

Türk Milleti, tarih boyunca kurduğu 16. devlet olan Türkiye Cumhuriyeti ile sonsuza kadar yaşamaya kararlı ve inançlıdır. 

Değerli Kardeşlerim,

Bu gün Milli Birlik ve Beraberliğe en çok ihtiyaç olduğu gündür.

“Gelin!

Ne mutlu Türk’üm diyene sözüne ebediyetin mührünü vuralım, hep birlikte saldırı ve düşmanlıklara karşı etten, imandan, inançtan, ülküden aşılmaz, yıkılmaz, dağılmaz bir duvar çekelim.”

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bu duygularla hepinizin 7 Ocak Kurtuluş Bayramınızı bir kez daha gönülden tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İlelebet ve daima,

Ne mutlu Türk’üm diyene!

7-ocak-resmi-tören-22-300x200
kadir kara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here