Fenerbahçe İçin Meydanda Toplanıldı

Olympiakos

Osmaniye Belediyesi, Fenerbahçe basketbol takımının oynayacağı THY Avrupa Ligi Dörtlü final maçı için Cumhuriyet Meydanına dev ekran kurdu.
Fenerbahçe, Yunanistan temsilcisi Olympiakos‘u 80-64 kazanarak tarihinde ilk kez şampiyon oldu.
Cumhuriyet meydanını dolduran taraftarlar maç boyunca hep birlikte marşlar söyleyerek tezahürat ettiler.
Maç öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu; “Spora gönül vermiş Osmaniyeli genç kardeşlerimizden gelen talepler üzerine Sayın Belediye Başkanımız Kadir Kara’nın talimatları doğrultusunda dev ekran kurup sizlerle bir araya geldik. Osmaniye Belediyesi olarak Fenerbahçe’ye başarılar diliyor ve bu güzel finali halkımızla birlikte paylaştığımız için gururluyuz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

 
Genç Fenerbahçeliler Grubu Osmaniye Temsilcisi Yakup Akgül ise yaptığı konuşmasında; “Bizler Genç Fenerbahçeliler olarak Türkiye genelinde bulundukları il ve ilçelerde belediyelerden meydanlarda dev ekran talebinde bulunmuştuk. Sağ olsun Belediye Başkanımız Kadir Kara, bizleri ve bu muhteşem taraftarı kırmayarak talebimize olumlu cevap verdi. Sunduğu dev ekran hizmetiyle şampiyonluk coşkusunu Cumhuriyet Meydanın da binlerce kişinin katılımıyla bizlere yaşattı. Şahsım, Osmaniye Genç Fenerbahçeliler ve bütün Osmaniyeli Fenerbahçeliler adına Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
Final maçını dev ekranda izlemeye gelen amatör futbolcu Utku Kaan Taşçı; “Öncelikle Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya böyle bir imkanı sunduğu ve böyle bir organizasyon yaptığı için teşekkür ediyorum. Bir Beşiktaşlı olarak şunu söylemek istiyorum bugün tüm gönlümüz Fenerbahçe ile birlikte oldu. Cumhuriyet Meydanında Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galataraylısı hep birlikte tek yürek olduk. Beraber şampiyonluk sevincini kutladık.” şeklinde konuştu.

 
Fenerbahçe‘nin kupayı kazanmasıyla birlikte taraftarlar şampiyonluk marşları söylerken, araçlarıyla oluşturdukları konvoyda Fenerbahçe bayrakları ile şehir turu attı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here