#1
Başkan Kadir Kara’ya, Andırınlılar 9.Tirşik Festivalinde Yoğun İlgi

Osmaniye Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği 9. Tirşik Festivali Kapalı Semt Pazarında yapıldı. Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Kadir Kara’nın da katıldığı festivalde binlerce kişiye Tirşik çorbası, bulgur pilavı ve tatlı ikram edildi. Festival alanına geldiği andan itibaren vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören Başkan Kara, tüm hemşerilerine samimiyetlerinden dolayı herkese teşekkür etti.

tirşik.jpg


tirşik4.jpg


Festival saygı duruşu, istiklal marşı ve ardından tüm şehitler için okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı sahne aldı. Coşku dolu mehter takımı gösterisi festivale katılan yüzlerce vatandaştan büyük alkış topladı.

tirşik3.jpg


Mahir Ünal Andırınlı Hemşehrilerinden Destek İstedi

Festivale Osmaniye protokolünün tamamının yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da etkinliğe katılarak Cumhur İttifakının adayı Kadir Kara’ya hemşerilerinden destek istedi. Ünal; “15 Temmuz gecesi dik duruşuyla ve devlete, devlet adamlığına yakışır duruşuyla, Osmaniye'nin çıkardığı, devlet adamı değerli MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de 31 Mart günü ben Andırınlı kardeşlerimin asla mahcup etmeyeceğini biliyorum" şeklinde konuştu. Mahir Ünal konuşmasının ardından Belediye Başkanı Kadir Kara’ya festivale katkılarından dolayı plaket verdi.

tirşik2.jpg


Başkan Kara, ‘Ayrımız Gayrımız Yok, Biriz Beraberiz’

Festivalde vatandaşlara hitap ederek birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Kadir Kara; “Değerli dayılarım, teyzelerim, muhterem Andırınlı hemşerilerim 9.Tirşik Festivalinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kültürlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla birlik ve beraberliklerini koruma noktasında özenle ve gayretle faaliyetlerini başarıyla yürüten Andırınlılar Derneği yönetimini tebrik ediyorum. Bu güzel ülkenin vatandaşı ve ortak payda Osmaniye’de birlikte yaşamaktan mutlu olduğumuzu ifade ediyor herkese saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Temiz, açılış konuşması yaparak tirşik festivalinin amacının, Andırın, Kahramanmaraş ve Osmaniye'nin birlik ve beraberlik içerisinde yürümesi için gösterilen bir çaba olduğunu söyledi.

Daha sonra, Vali Ömer Faruk Coşkun, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tuğgeneral Prof. Dr. Mustafa Gerek, Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin, birer konuşma yaparak, festivalin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Program, özgün müziğin sevilen isimlerinden sanatçı Ahmet Şafak’ın muhteşem konseri ile sona erdi.
 
Yukarı