Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası Yapıldı

Fıstıkçı

Admin
Yetkili Kişi
#1
Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Satranç turnuvasına katılan sporcuların İstiklal Marşını hep bir ağızdan gür sesle okumaları Başkan Kadir Kara’ya ve tüm herkese duygulu anlar yaşattı.
Osmaniye Belediyesi tarafından Osmaniye Satranç İl Temsilciliği’nin destekleriyle düzenlenen turnuvanın sembolik olarak açılış hamlesini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı.

Merkez Kapalı Spor Salonunda yaklaşık 400 sporcunun katıldığı turnuvaya Osmaniyeli vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

kurtuluş kupası satranç turnuvası başladı (10).JPG


11 ayrı kategoride düzenlenen turnuvanın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Kadir Kara; “Sevgili gençler, Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümünü kutluyoruz. Görüyoruz ki sizler, İstiklal Marşımızı böyle içten ve coşkulu okuduğunuz sürece Allah’ın izniyle bir daha İstiklal Marşı yazılmayacak ve yurdumuz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi sizlerin omuzlarında ilelebet payidar olacak ve geleceğe yükselecektir. 7 Ocak etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasına katkı ve katılımlarınızdan dolayı sizlere ve kıymetli ailelerinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın yapılmasında ve yönetilmesinde gönüllü olarak katkı sağlayan Osmaniye Satranç İl Temsilciliğine ve değerli hocalarımıza şükranlarımı sunuyor hepinize başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Osmaniye’nin ulusal hakemlerinden Turnuva Baş Hakemi Muhammet Ali Alırkılıçarslan sporculara teknik bilgiler verdi.
 
Yukarı