Nefes Kesici Görüntülere Sahne Olan Etkinliği On Binlerce Kişi Osmaniye'de İzledi

#1
Osmaniye Belediyesi 5.Off Road Festivali Büyük Bir Çoşkuyla Tamamlandı

Akdeniz Off-Road Kupası 2.Ayak Yarışları Osmaniye’de Yapıldı

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Off-Road kulübünün birlikte düzenlediği 5’inci Off-Road festivali büyük bir coşkuyla tamamlandı. Festival kapsamında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Akdeniz off-road kupası ikinci ayak yarışları Osmaniye'de yapıldı.

off-road.jpg


Nefes kesici görüntülere sahne olan etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından Off-Road tutkunları katılırken yarışmayı yaklaşık on binlerce kişi izledi.

off-road2.jpg


Osmaniye Belediyesi 5’inci Off-Road yarışları için Osmaniye’ye Türkiye’nin farklı şehirlerinden özel tasarlanmış yüzlerce arazi aracı katıldı. Osmaniye Belediyesi Samet Aybaba İzci Kampı civarı Off-Road pistinde düzenlenen yarışlar 5 kategoride yapıldı.

off-road3.jpg


Etkinliğe diğer illerden yaklaşık 1000 Off-Road tutkunu katıldı. Off-Road etkinliklerine katılan yarışmacılar pistin ve organizasyonun çok mükemmel olduğunu dile getirdiler. Ayrıca duygularını ifade eden vatandaşlar ise Osmaniye Belediyesi’ne ve Osmaniye Off-Road Kulübüne yaşattıkları keyifli anlar ve geçirdikleri dolu dolu bir gün için teşekkür ettiler.

off-road4.jpg


Başkan Kadir Kara, Geleneği Devam Ettirdi

Osmaniye Belediyesi 5.Off-Road festivali, Belediye Başkanı Kadir Kara’nın test sürüşü yapmasıyla başladı. Ustaca özel hazırlanmış yarış parkurunu tamamlayan Başkan Kara, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

off-road8.jpg


Belediye Başkanı Kadir Kara şenliklerde yaptığı konuşmada ; “Katkı ve katılımlarınızdan dolayı tüm hemşerilerime, yarışları resmi statüye kavuşturan Türkiye Otomobil sporları federasyonu ve spor bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyor, ayrıca bu etkinliği tüm şehitlerimize atfediyor ruhları şad olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi 5’inci Off-Road festivali kapsamında Akdeniz Off-Road kupasında derceye girenler S1 kategorisinde Kahramanmaraş Off-Road Kulübünden Mehmet Baki Arpasatan birinci, S2 kategorisinde Tarsus Off road kulübünden Murat Akkaya birinci, Çukurova off road kulübündenHasan Yatalakoğlu ikinci, Kadirli off road kulübünden İrşad Biçer üçüncü, S3 kategorisinde Adana Thruoff kulübünden Salih Ünsal birinci, Osmaniye offroad kulübünden Kemal Arıcan ikinci, Gaziantep off road kulübünden Ahmet Can Kaysı üçüncü, S4 kategorisinde Kilis Hüroff kulübünden Erkan Karakaş birinci, Kilis Kiloff kulübünden Hakan Bilecen ikinci ve Genel klasman kategorisinde Murat Akkaya birinci, Hasan Yatalakoğlu ikinci, İrşad Biçer üçüncü oldular.

off-road6.jpg


Etkinliğe Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve eşi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşi, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.
 
Yukarı