Vali Coşkun Öncülüğünde Kan Bağışına Destek Bekleniyor

#1
Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi, Valilik Kompleksinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
Türk Kızılayı’nın kış koşulları nedeniyle kan bağışının azaldığını belirterek başlattığı kan bağışı kampanyasına destek amacıyla, Vali Ömer Faruk Coşkun öncülüğünde, Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi tarafından Osmaniye Valilik Kompleksinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışı kampanyasına çok sayıda kamu görevlisi ve vatandaş destek oldu. Kurulan kan bağışı standını ziyaret eden Vali Coşkun, vatandaşlarımıza kampanyaya verdikleri destek için teşekkür etti.

kızılay.jpg


Türk Kızılay’ı Osmaniye Şubesi Başkanı İsmet İpek, Vali Coşkun’a Kızılay’a verdiği destek için teşekkür ederek “Geçen yıl da yılın ilk ayında Osmaniye’de kan bağışı kampanyamız, Sayın Valimiz tarafından başlatılmıştı. Bu yıl ikincisini yine Sayın Valimiz öncülüğünde düzenliyoruz ve bunun gelenek haline gelmesini temenni ediyoruz. Türk Kızılay’ı Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada, olumsuz kış şartları nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu belirtti. Yani kan konusunda kırmızı alarm halindeyiz. Bu kampanya bu yönüyle de çok önemli. Sayın Valimize ve kampanyamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. Türk Kızılay’ı Osmaniye Şubesi Başkanı İsmet İpek, konuşmasının ardından Vali Coşkun’a teşekkür plaketi sundu.

Vali Coşkun, Tüm Vatandaşları Kan Vermeye Davet Etti

Tüm vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya davet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Türk Kızılayı, kuruluş tarihi 1868’lere dayanan kadim bir yardım kuruluşumuz. Bir yandan yardım faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılayı bir yandan da ülkemizin ihtiyacı olan kanı karşılamak gibi çok önemli bir vazife üstlenmiş durumda. Malumunuz olduğu üzere kan, muadili olmayan hayati bir sıvı ve tek kaynağı da insan. Dolayısıyla hastalarımızın, kazazedelerimizin hayatlarının kurtarılması için ihtiyaç duyulan kan ancak vatandaşlarımızın teveccühü ile sağlanıyor. Bağışladığınız kan ile bir hayat kurtarabilirsiniz. Bu nedenle bütün vatandaşlarımızı, bu konuda duyarlılık göstererek kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Türk Kızılayı’nın tüm çalışanlarına ve kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın ilimizde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

kızılay2.jpg


Kan bağışında bulunan vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Vali Coşkun, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Adana Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Ümit Tokgöz ve Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi İsmet İpek’e de teşekkür etti.

Kan bağışı kampanyasının iki gün boyunca Valilik Kompleksinde devam edeceği bildirildi.
 
Yukarı