Yatalak Hastalar Bu Proje ile Daha Mutlu

#1
OSMANİYE BELEDİYESİ SOSYAL PROJELERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

Osmaniye Belediyesi, evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik ATA Projesi, ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile başladı. Ata Projesi kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile yatağa bağımlı bir vatandaşa ozonlu su ile kendi yatağından kalkmadan özel havuzunda banyo yaptırılması, saç /sakal bakımı, tırnak kesimi ve bakımı, genel vücut temizliği işinde deneyimli ekipler tarafından yapılıyor.

yatalak1.jpg


Kısa bir süre önce ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile başlayan evde bakım hizmetlerinden gün itibariyle yaklaşık 90 kişi bu hizmeti alıyor. Her geçen gün ilginin ve talebin arttığı evde bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen her vatandaşa 10 günde bir evinde ziyaret edilerek tüm bireysel temizlik ve bakımları yapılıyor.

Ata Projeji’nden yararlanan hastanın kızı Ayşe Akar; ”Hizmetten hem ben hem de annem çok memnunuz. Bende rahatsız olduğum için temizliğini, bakımını ve banyosunu tek başıma hastamızı kaldırıp yaptıramıyordum. Annemin banyosu ve temizliği yatağından kalkmadan özenle ve dikkatlice yapılıyor. Belediyemizin verdiği bu hizmetten tüm ihtiyacı olanların faydalanmasını tavsiye ediyorum. Böyle bir çalışma yaptığı için Başkanımız Kadir Kara’dan Allah razı olsun. Hizmetlerinin devamını bekleriz.” İfadelerini kullandı.

yatakal hasta.jpg


Ücretsiz olarak evde kişisel bakım hizmetlerinden yaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin kendi imkânları ile kişisel bakım ve banyo ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bir başka kimsenin yardımına ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlar faydalanabiliyor. Osmaniye Belediyesi tarafından başlatılan Ata Projesi kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile yürütülen evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyenler (0328) 440 00 80 no’lu çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilirler.
 
Yukarı