Liseler Arası Kompozisyon Yarışmasında Başarılı Olanlar Belli Oldu

kompozisyon yarışması

Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7 Ocak Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Milli Mücadele konulu ‘Liseler Arası Kompozisyon Yazma Yarışması’ sonuçlandı. Değişik liselerden 30 eserin katıldığı yarışmada 5 seçici kurul tarafından değerlendirme yapıldı.

Başlık, yazım kuralları, anlatım düzeni ve anlatım zenginliği gibi değerlendirme ölçütlerine göre 5 seçici kurul tarafından kompozisyonlar numaralandırılarak 100 üzerinden puanlandırıldı. Puanlama sonrasında seçici kurulun verdiği puanların ortalaması alınarak sonuca varıldı.

Yapılan değerlendirme sonucunda 88,6 puan ortalaması ile Adnan Oğuz Anadolu Lisesi’nden Ayşe Beyza Bozyel birinci, 82,8 puan ortalaması ile Ender Koleji’nden Zahit Kotku Velipaşaoğlu ikinci, 80 puan ortalaması ile  80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Berika Cebe üçüncü oldu. Jüri özel ödülünü ise Şehit Bnb. Adil Karagöz Anadolu Lisesi’nden Muhammed Furkan Özdemir kazandı.

Osmaniye Belediyesi dereceye girenleri tam altın, yarım altın ve çeyrek altın ile ödüllendirecek. Dereceye girenler ödüllerini 7 Ocak 2017 günü düzenlenen resmi törenle aldılar.

 

1 YORUM

  1. Ben Liseye giderken çok güzel kompozisyonlar yazardım o zamanlar yarışmalara katılmadım fakat öğretmenim yazmış olduğum kompozisyonları çok beğenirdi hep başarılı not alırdım liseler arası kompozisyon yarışmalarında katılan bütün yarışmacı öğrencilere başarılar dilerim güzel Osmaniye’nin Gencecik insanların zihinlerini ülkemin geleceği için iyi yolda kullanmalarını temenni ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here