Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Resmi Tören İle Kutlandı

osmaniye mehter takımı

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, kurtuluş şehitliği ziyaretinin ardından Devlet Bahçeli Meydanı’nda devam etti.

BAŞKAN KARA, “TÜRK MİLLETİ TARİH BOYUNCA KURDUĞU 16. DEVLET OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE SONSUZA KADAR YAŞAMAYA KARARLI VE İNANÇLIDIR” 

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara konuşmasında şunları ifade etti: “Bu mukaddes günde, bizlere bu bayrağın altında hür bir şekilde yaşama imkânını sağlayan ve bu uğurda canlarını hiçe sayan vatan evlatlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 7 Ocak, aziz şehitlerimizin kanları ile yazdığı Türk kurtuluş savaşının destanları aşan ifadesidir.

İçeriden ve dışarıdan millet düşmanları el ele verdiler, her türlü melaneti yapmaktan geri durmadılar. Asker, polis, sivil, kadın, yaşlı, çocuk ayırmadan, yüzlerce, binlerce vatandaşımıza gencecik yavrularımıza kıydılar, demokrasimize saldırdılar. Kimse ama hiç kimse umutsuzluğa kapılacağımızı, üzüntümüzle bu vatandan vazgeçeceğimizi aklından bile geçirmesin. Bu vatanın her metrekaresine kendimizi feda etmekten bir adım geri durmayız. Milletimizin sinesinde Kurtuluş Günü olan 7 Ocak 1922’nin direniş ruhundan bir gram eksilmemiştir. Atalarımızın o zaman ki işgalcilere duydukları öfkenin benzerini, bizde bugünkü terör odaklarına ve teröristlere duymaktayız. Türk’ün öfkesinin sonuçlarına katlanmanın zor olduğunu geçmişte olduğu gibi bugünde bütün dünya bilir.”

Bugünlerde milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Kara, 95 yıl önce bağımsızlığa olan tutkusunu gösteren Türk milleti, en son 15 Temmuz’da yine vatan hainlerinin önüne çıkıp onları durdurarak bir kere daha göstermiştir. Bundan sonra da göstermeye hazır ve nazırdır.Türk Milleti, tarih boyunca kurduğu 16. devlet olan Türkiye Cumhuriyeti ile sonsuza kadar yaşamaya kararlı ve inançlıdır.” dedi.

Törende konuşma yapan Kuva-i Milliye Mücahitleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Hasan Özdemir, kentin düşman işgalinden kurtuluş mücadelesini anlattı.

Konuşmanın ardından şiir okuma ve kompozisyon yazma yarışmalarının birincileri şiir ve kompozisyonlarını okudu. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisinin ardından İskenderun Kafkas Rüzgarı halk dansları ekibi gösteri sundu. Kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından kutlama töreni sona erdi.

Törene Osmaniye Valisi Kerem Al, Osmaniye AK Parti Milletvekilleri Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkanı Kadir Kara, Siyasi Partiler il başkanları ve temsilcileri, Cumhuriyet Başsavcı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Orhan Büyükalaca, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve temsilcileri ile çok sayıda Osmaniyeli vatandaş katıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here