Şehit ve Gazi Çocuklarının Bayramı Kutlu Olsun

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara

Şehit ve Gazi çocukları Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kara’yı tüm şehit ve gazi çocukları adına Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz ile birlikte Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Gökçe’nin kızı Azra Nur Gökçe, Şehit Piyade Uzman Çavuş Savaş Çiftçi ’nin kızı Hilmiye Riva Çiftçi, Şehit Jandarma Er Serkan Başdere’nin oğlu Erdal Serkan Başdere ve dernek başkanı Durmuş Öksüz’ün oğlu Yusuf Kaan Öksüz ziyaret etti.

 

Makamında çocukları ağırlayan Başkan Kara,hepsiyle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti ve 150 TL değerindeki hediye çeklerini takdim etti.

 

Ayrıca dağıtılmak üzere Türk silahlı kuvvetleri mensubu yaklaşık 140 ve emniyet mensubu 40 şehit ve gazilerimizin çocuklarının hediye çeklerini Dernek Başkanı Durmuş Öksüz’e takdim etti.

 

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ziyarette yaptığı konuşmada; “Bu vatanı bize vatan yapan, vatan uğruna kanlarını toprağa döken ve şehadete yürüyen şehitlerimizin ve gazilerimizin çocuklarına ramazan bayramı dolayısıyla bir takdimde bulunmak istiyoruz. Şehadete yürüyen ve gazi olan Türk silahlı kuvvetleri mensubu yaklaşık 140 ve emniyet mensubu 40 şehit ve gazilerimizin çocuklarına 150 TL’lik hediye çeki bayram hediyesi vereceğiz. Çocuklarımız bu hediye çekleriyle istedikleri yerden ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri onlara sahip çıkabilmek ve bir şeyler yapabilmek adına Osmaniye Belediyesi olarak bu projeyi planladık. Bize bu konuda yardımcı olan saygıdeğer şehit ve gaziler dernek başkanımıza çok teşekkür ediyorum. şehit ve gazilerimizin çocuklarına sahip çıkmak bizim en başta gelen görevimiz. Bu görevimizi yaparken zaman zaman bu tip etkinliklerle onların manevi olarak yanlarında ve onlarla birlikte olduğumuzu yüreğimizin onlarla birlikte çarptığını şehadete yürüyen ve gazi olan babalarının anısını korumak yaşatmak ve onlara sahip çıktığımızı bilmeleri adına bu organizasyonları yapıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şimdiden şehit ailelerimiz, gazilerimiz, değerli aileleri ve Osmaniyeli hemşehrilerimin mübarek ramazan bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

 

Derneğimizin daima yanında olan, şehit ve gazilerimizin emanetlerine koşulsuz şartsız sahip çıkan sayın Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ediyorum diyen Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz; “Sayın başkanımız bu yıl bir ilk yaptılar. Tüm şehit ve gazi çocuklarımıza hediye çeki verdiler. Çocuklarımız ve aileleri için çok iyi bir şey oldu. Sayın Başkanım Şehit ailelerimiz gazilerimiz ve derneğimizin en ufak bir sıkıntısı dahi olsa çok kısa sürede çözüyor. Şahsım, yönetimim, tüm şehit ve gazilerimiz adına tekrar teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here